Siatkówka

Vital Heynen rozstanie się z reprezentacją Polski? Te słowa mówią bardzo wiele…

Fot. Screen // Polsat Sport

Vital Heynen pożegnał się z reprezentacją Polski? Trener siatkarzy w wymowny sposób wypowiedział się przed półfinałowym meczem mistrzostw Europy. W sobotę w Katowicach Polacy podejmą Słowenię.

Obecny selekcjoner naszej reprezentacji w siatkówce ma kontrakt ważny do końca mistrzostw Europy. Wiadomo, że nei zostanie on automatycznie przedłużony. Gdyby Belg chciał kontynuować trenowanie „Biało-Czerwonych”, musiałby przystąpić do konkursu rozpisanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

Od dłuższego czasu daje jednak znać, że nie zamierza tego uczynić i chce zakończyć pracę z naszą kadrą. Taki scenariusz zadają się potwierdzać także słowa Heynena przed sobotnim półfinałem.

„Moje pierwsze spotkanie w roli trenera Polski miało miejsce właśnie w Katowicach – był to mecz z Kanadą. A teraz w weekend znów tam wrócę, nie wiem, czy na swoje ostatnie mecze, ale jest takie duże prawdopodobieństwo”

Powiedział w rozmowie z portalem plusliga.pl.

W poprzednich mistrzostwach Europy Polacy odpadli na tym etapie, pokonani właśnie przez Słowenię. W sobotę „Biało-Czerwoni” liczą na zwycięski rewanż.

„Chcemy walczyć i pokazać dobrą siatkówkę. Przed meczem z Rosją powiedziałem chłopakom tylko jedno zdanie — chcę, żeby po meczu w szatni mogli być dumni z tego jak zagrali. To jest najważniejsze, nie sam wynik. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Katowicach”

Stwierdził Heynen.

Mecz zaplanowano na 17.30 w katowickim Spodku. Jeśli Polacy wygrają ze Słowenią, to w finale zmierzą się z kimś z pary Serbia – Włochy.