Liga Mistrzów

Ferdinand ostrzega Solskjaera po porażce. “Jeśli tego nie zrobi, będzie do odstrzału”

grafika: własna/Krótka Piłka

Manchester United na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów niespodziewanie przegrał z Young Boys. Po ostatnim gwizdku arbitra na antenie “BT Sport” głos na temat Ole Gunnara Solskjaera zabrał Rio Ferdinand. Były obrońca “Czerwonych Diabłów” twierdzi, że skończył się okres ochronny dla norweskiego szkoleniowca. Musi on teraz zdobyć trofea, jeśli chce zatrzymać posadę.

Na otwarcie tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów Manchester United musiał przełknąć gorycz porażki. “Czerwone Diabły” przegrały z Young Boys 1:2. Taki rezultat sprawił, że angielski zespół przygodę na arenie międzynarodowej rozpoczął od falstartu.

“Jeśli tego nie zrobi, będzie do odstrzału”

Rio Ferdinand twierdzi, że sezon 2021/22 będzie przełomowy w karierze Ole Gunnara Solskjaera. Według byłego defensora Manchesteru United norweski trener musi w końcu dołożyć jakieś trofeum do klubowej gabloty, jeśli chce zostać na Old Trafford.

“Ze wszystkich menadżerów z TOP 4 Ole nie udowodnił jeszcze, że potrafi wygrywać na tym poziomie” – ocenił Ferdinand. “Zrobił to, o co go proszono do tego momentu. Teraz zaczyna się czas rozliczeń. To jego skład, zbudowany według jego pomysłu. Mają za sobą fantastyczne okienko transferowe, sprowadzili zwycięzców, ludzi, którzy są w stanie zmienić kulturę tego klubu” – kontynuował.

“Teraz Solskjaer zostanie odpowiednio oceniony. Trzeba przekuć dotychczasową pracę w trofea. Jeśli tego nie zrobi, będzie do odstrzału, tak jak w przypadku każdego innego menadżera” – podsumował.

Tłumaczenie wypowiedzi Rio Ferdinanda: DevilPage.pl

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.