Niemcy

Willi Orban wskazał słabostkę Lewandowskiego. „Jest jedna rzecz, której nie lubi”

Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

W hicie Bundesligi aktualny mistrz Niemiec zmierzy się z wicemistrzem. W związku z tym dziennikarz „Bilda” przeprowadził rozmowę z jednym z zawodników Lipska. Willi Orban zabrał w niej głos między innymi także na temat Roberta Lewandowskiego. Węgierski obrońca odpowiedział na pytanie o słabość kapitana reprezentacji Polski.

O wiele lepiej sezon 2021/22 rozpoczęła ekipa dowodzona przez Juliana Nagelsmanna. Bayern plasuje się obecnie na 3. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem siedmiu punktów na koncie. Natomiast zespół kierowany przez Jesse’ego Marscha wygrał tylko ze Stuttgartem, dwukrotnie schodząc z boiska pokonany. To sprawia, że faworytem sobotniej rywalizacji powinni być piłkarze z Monachium, lecz ich przeciwnicy na pewno będą im chcieli pokrzyżować plany.

„Jest jedna rzecz, której nie lubi”

W związku ze spotkaniem przeciwko Bayernowi Willi Orban udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się między innymi na temat polskiego napastnika. „Czy po wszystkich pojedynkach z Robertem Lewandowskim odkryłeś w nim jakąś słabość?” – zapytał stopera Lipska dziennikarz „Bilda”. Reprezentant Węgier odpowiedział następująco, wskazując na słabostkę, którą zaobserwował w meczu pomiędzy drużynami narodowymi.

„Kiedy widzę go grającego w reprezentacji, jest jedna rzecz, której nie lubi: kiedy musi biec za piłką, którą ma przeciwnik. Wcale mu się to nie podoba (śmiech – przyp. red.). Żaden ofensywny gracz tego nie lubi. Chcą dryblować, strzelać, mieć piłkę, bo bez niej jest mniej zabawy” – odpowiedział Orban.

Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o 18:30. Rozjemcą spotkania pomiędzy Lipskiem a Bayernem będzie Deniz Aytekin

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.