Transfery

Mateusz Wieteska może odejść z Legii. Chce go sprowadzić niemiecki klub

Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Według informacji opublikowanej przez Tomasza Włodarczyka, dziennikarza portalu „Meczyki.pl”, Mateusz Wieteska może niebawem odejść z Legii Warszawa. Redaktor twierdzi bowiem, że środkowy obrońca znalazł się na celowniku Schalke.

Wieteska jest jednym z najważniejszych elementów w układance Czesława Michniewicza. 24-latek ma pewne miejsce w składzie mistrzów Polski. W sezonie 2021/22 wystąpił już w dziewięciu spotkaniach. Opuścił tylko i wyłącznie ligową rywalizację przeciwko Wiśle Płock. Wówczas szkoleniowiec stołecznego zespołu dał odpocząć podstawowym zawodnikom przed rewanżowym meczem w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Mateusz Wieteska może odejść z Legii. Chce go sprowadzić Schalke

Tomasz Włodarczyk twierdzi, że Wieteska swoimi dobrymi występami przyciągnął uwagę zagranicznych klubów. Pozyskaniem polskiego obrońcy poważnie zainteresowane jest Schalke. Zespół z Gelsenkirchen w zeszłym sezonie spadł z Bundesligi. Klub boryka się problemami finansowymi. Według dziennikarza „Meczyki.pl” Niemcy nie mają aktualnie pieniędzy na sprowadzenie piłkarza Legii. Może to jednak się zmienić niebawem.

Szeregi Schalke ma opuścić Ozan Kabak. 21-letni reprezentant Turcji jest wyceniany przez portal „Transfermarkt” na 25 mln euro. Z całą pewnością sprzedanie utalentowanego obrońcy pozytywnie wpłynęłoby na finanse klubu. Według różnych źródeł 12-krotnym reprezentantem Turcji interesuje się kilka drużyn. Są to między innymi Sewilla, Leicester czy Crystal Palace.

Odejście Kabaka umożliwiłoby Niemcom sprowadzenie Wieteski, a raczej złożenie oferty za zawodnika Legii. Mistrzowie Polski bowiem nie muszą wcale jej zaakceptować. Wszystko zależy od polityki kadrowej stołecznego klubu oraz nastawienia samego piłkarza. „Transfermarkt” wycenia go aktualnie na 900 tys. euro. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.