Reklama
Transfery

Przemysław Płacheta może wkrótce opuścić Norwich City. O Polaka stara się kilka klubów

Fot. Norwich City

Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl Przemysław Płacheta najprawdopodobniej zmieni klub podczas letniego okienka transferowego. W grę wchodzi wypożyczenie do innej drużyny z Championship lub sprzedaż za granicę.

Płacheta trafił do Norwich City w lipcu 2020 roku. 24-latek nie zdołał przebić się jednak do pierwszego składu „Kanarków” w trakcie swoich dwóch sezonów na Carrow Road.

W zakończonej niedawno kampanii ligowej wychowanek Pelikana Łowicz wystąpił w zaledwie dwunastu spotkaniach, co przełożyło się na nieco ponad 500 minut na placu gry. Do tego Płacheta dwukrotnie pojawił się na boisku w pucharze Anglii. W tym czasie nie udało mu się strzelić bramki ani zanotować asysty.

Kilka opcji dla Płachety

Wiele wskazuje na to, że 7-krotny reprezentant Polski latem zmieni klub. Norwich City rozważa dwie możliwości – wypożyczenie do innej drużyny z Championship lub sprzedaż skrzydłowego za granicę.

Według ustaleń Tomasza Włodarczyka Płacheta wzbudził pożądanie ze strony kilku klubów. Na Wyspach Brytyjskich usługami 24-latka najbardziej zainteresowane jest Birmingham City. Jeśli chodzi o opcję zagraniczną, to były piłkarz Śląska Wrocław może liczyć na angaż w AEK-u Ateny.

Płacheta może opuścić Norwich. Piłkarzem jest zainteresowane kilka klubów Championship – m. in. Birmingham City. W obrębie Anglii będzie to raczej wypożyczenie. Jeśli zmiana na zagraniczny klub – transfer definitywny wyjawił Włodarczyk.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej