Transfery

Zwrot akcji ws. transferu Pogby. Francuz miał wybrać klub, do którego dołączy

Paul Pogba
Fot. Screen: YouTube/Manchester United

Według najnowszych informacji Paul Pogba po zakończeniu sezonu 2021/22 zamierza opuścić szeregi Manchesteru United. Według zarówno hiszpańskich, jak i brytyjskich mediów pomocnik miał podjął decyzję na temat swojej przyszłości klubowej. Takie wieści przekazuje „ESPN” oraz „Sky Sports”. Francuz w przyszłym roku ma dołączyć do Realu Madryt jako tak zwany wolny zawodnik.

Paul Pogba wyśmienicie rozpoczął ligową kampanię. Piłkarz „Czerwonych Diabłów” zanotował 4 asysty w spotkaniu przeciwko Leeds, które jego drużyna wygrała aż 5:1. Aktualny mistrz świata dołączył do zespołu z Old Trafford w 2016 roku. Wówczas klub z Manchesteru zapłacił za niego ponad 100 mln euro. Według doniesień medialnych teraz jednak zawodnik planuje zakończyć swój etap kariery spędzony w Premier League.

Kontrakt Pogby obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Od wielu miesięcy trwają negocjacje na temat przedłużenia umowy, lecz do tej pory strony nie zdołały dojść do porozumienia zarówno z piłkarzem, jak i jego agentem, czyli Mino Raiolą. W związku z tym realnym scenariuszem jest odejście Francuza za darmo wraz z końcem kampanii ligowej 2021/22.

Jak donosi „ESPN” czy „Sky Sports”, Pogba miał podjąć decyzję na temat swojej przyszłości klubowej. Według wspomnianych źródeł pomocnik chce dołączyć do Realu Madryt. Z transferem do „Królewskich” był już łączony w przeszłości. Ostatnio jednak faworytem w wyścigu po podpis 28-latka miało być Paris Saint-Germain. Wicemistrzowie Francji rozważali zakontraktowanie gracza Manchesteru United nawet w aktualnym oknie transferowym.

Sytuacja skomplikowała się jednak po podpisaniu umowy z Leo Messim. W związku z kosztowym angażem Argentyńczyka klub ze stolicy Francji może nie być w stanie pozwolić sobie na ściągnięcie tego lata kolejnej gwiazdy światowego formatu. Dlatego też Pogba miał zacząć na poważnie rozważać inne opcje transferu, skłaniając się ku przenosinom do Madrytu.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.