Hiszpania

Barcelona zarejestrowała nowych piłkarzy. Legenda klubu zeszła z pensji

grafika: własna/Krótka Piłka

FC Barcelona poinformowała, że zarejestrowała trzech nowych piłkarzy do nowego sezonu w La Liga. Aby tak się stało legenda klubu musiała zejść z pensji.

Kataloński klub od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi, które przez rządy Josepa Bartomeu mocno dały o sobie znać klubowi oraz jego następcy, czyli Joanowi Laporcie. Z tego powodu z klubem musiał pożegnać się Leo Messi, który mimo znaczącej obniżki zarobków i tak nie mógł podpisać umowy z Blaugraną.

W związku z tymi problemami, pojawiły się informacje jakoby klub miał ból głowy z zarejestrowaniem nowo ściągniętych piłkarzy, a odejście Messiego i zmniejszenie wydatków na płace nie specjalnie pomogło. Klub jednak poinformował, że dzięki znaczącej obniżce pensji, na jaką zgodził się Gerard Pique, jest możliwe zarejestrowanie kilku piłkarzy.

Wśród wymienionych zawodników nie ma Sergio Aguero, jednak Argentyńczyk wypadł na ok. 2-3 miesiące z powodu kontuzji. Ma zostać zarejestrowany jak tylko będzie kończyła się jego rekonwalescencja i będzie mógł wrócić na boisko.

FC Barcelona na inaugurację rozgrywek La Liga zagra na własnym obiekcie z Realem Sociedad. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 20.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.