Hiszpania

Lionel Messi zostanie w Barcelonie. Joan Laporta ma plan na zatrzymanie Argentyńczyka

grafika: własna/Krótka Piłka

Jak przekazał Fabrizio Romano, Barcelona osiągnęła kilka dni temu porozumienie z Lionelem Messim w sprawie podpisania nowego kontraktu. Strony czekają na odpowiedni moment, aby powiadomić piłkarski świat o kontynuowaniu przez Argentyńczyka kariery na Camp Nou. Zanim jednak do tego dojdzie, klub musi uporządkować kwestie związane z ustaleniem listy nazwisk piłkarzy, którzy odejdą z klubu. Według hiszpańskiego dziennika „Marca”, Joan Laporta podjął decyzję w sprawie sprzedaży jednego gwiazdora.

Kiedyś wydawało się, że opuszczenie szeregów „Dumy Katalonii” przez Lionela Messiego nie jest możliwe. Postać 6-krotnego zdobywcy Złotej Piłki była stricte utożsamiana z „Bluagraną”. Niestety, problemy zarówno finansowe, jak i sportowe sprawiły, że przyszłość klubowa Argentyńczyka stanęła pod znakiem zapytania. Jego kontrakt obowiązywał do 30 czerwca, więc teraz piłkarz zalicza się do grona tak zwanych wolnych agentów.

„Wszystko idzie w dobrym kierunku, jeśli chodzi o kontrakt Leo Messiego”

Według najnowszej informacji przekazanej przez prezesa Barcelony już jakiś czas temu osiągnięto porozumienie z Messim. Klub jest jednak zmuszony wstrzymać się od podpisywania umowy, ponieważ wciąż ma spore problemy finansowe. Liga hiszpańska bowiem zobowiązała drużyny do przestrzegania wymogów odnośnie do pensji zawodników. Zasady mają powstrzymać futbolowych gigantów od tak zwanego życia ponad stan własnych możliwości. Dziennik „Marca” poinformował, że „Duma Katalonii”, aby zatrzymać Argentyńczyka, będzie musiała znacząco odciążyć swój budżet, a zatem pozbyć się kilku zawodników.

Pierwszorzędną kwestią jest sprzedaż graczy, z którymi klub nie wiąże przyszłości. W tym gronie są między innymi Ousmane Dembele czy Philippe Coutinho. Problem polega na tym, że z wielu powodów, nie ma wielu chętnych na zakontraktowanie niechcianych przez Barcelonę piłkarzy. W związku z tym Joan Laporta miał się zdecydować na sprzedaż zawodnika, który do tej pory był wymieniany jako postać nie do ruszenia. „Duma Katalonii” wysłucha ofert za Antoine’a Griezmanna. Sprzedaż Francuza ma sprawić, że znacząco przybliży się perspektywa podpisania nowej umowy z Lionelem Messim.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.