Transfery

Lewandowski mógł trafić do Chelsea zamiast Lukaku! Ujawniono powód braku transferu

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

W tym oknie transferowym narosło wyjątkowo dużo plotek na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego. Jednak okazuje się, że były one uzasadnione, a według informacji „The Athletic” Polak mógł zagrać w Premier League.

Od dłuższego czasu mówiło się, że Lewandowski może chcieć tego lata zmienić barwy klubowe. Szczególnie powtarzającym się kierunkiem była Anglia, gdzie wymieniało się Chelsea oraz Manchester United. Jednak według informacji „The Athletic” nie były to spekulacje wyssane z palca.

Jak pisze portal, Pini Zahavi miał zaoferować Chelsea kupno Roberta Lewandowskiego. „The Blues” mieli odnieść wrażenie, że polski napastnik chce do nich dołączyć. Jednak wszyscy wiemy jak się to skończyło – do klubu ze stolicy Anglii trafił Romelu Lukaku. Powodem takiego obrotu spraw była prawdopodobnie niechęć Bayernu do odejścia ich najlepszego zawodnika oraz małe zaangażowanie potencjalnego kupującego.

Tym samym Roberta Lewandowskiego wciąż będziemy oglądać na niemieckich boiskach. Swoje zmagania o Mistrzostwo Niemiec rozpocznie już w piątek meczem z Borussią Moenchengladbach. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na 20:30.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713