Transfery

Raków negocjuje transfer skrzydłowego. Portugalczyk wyceniany na 600 tys. euro

Marek Papszun
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Raków jest aktywnym graczem w trakcie letniego okienka transferowego. Szeregi zespołu dowodzonego przez Marka Papszuna wzmocniło już ośmiu piłkarzy. Być może niebawem do klubu z Częstochowy dołączy nowy skrzydłowy. Według informacji opublikowanej przez Przemysława Michalaka, dziennikarza „Weszło.com”, wicemistrzowie Polski negocjują transfer Fabio Sturgeona.

27-letni Portugalczyk w sezonie 2020/21 grał dla OFI Kreta. Wystąpił w 33 spotkaniach, w których zdobył 6 bramek oraz zanotował 2 asysty. Wcześniej był zawodnikiem Xanthi. W przeszłości reprezentował głównie barwy ojczystych drużyn. Mowa o Belenenses, Victorii Guimares oraz Feirense. Łącznie w trykocie tych klubów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju uzbierał na swoim koncie 153 spotkania. Strzelił w nich 10 goli oraz dołożył do tego dorobku 14 ostatnich podań.

„To czołowy piłkarz OFI. Jego klub miał za sobą bardzo słaby sezon, ledwo się utrzymał, ale Sturgeon jako jeden z niewielu grał dobrze. To uniwersalny zawodnik, nie jest ograniczony do skrzydła, może także występować na środku pomocy lub w ataku. Wyróżnia się dobrym strzałem z dystansu i techniką. Generalnie mam o nim dobre zdanie” – powiedział Dimitris Samolis z portalu „Gazzetta.gr” w rozmowie z „Weszło.com”.

Według informacji opublikowanej przez Przemysława Michalaka rozmowy na temat transferu Fabio Sturgeona mają być zaawansowane. Można więc założyć, że Raków sprowadzi tego skrzydłowego do Częstochowy, jeśli osiągnie porozumienie z jego aktualnym pracodawcą. Kontrakt piłkarza bowiem obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. „Transfermarkt” wycenia go aktualnie na 600 tys. euro.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.