Anglia

Juergen Klinsmann stanął w obronie Timo Wernera. Przytoczył słowa Michaela Jordana

Z całą pewnością Timo Werner nie może zaliczyć debiutanckiego sezonu w Chelsea do udanych. Reprezentant Niemiec spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań, bardzo często marnując wyśmienite sytuacje do zdobycia bramki. Zarówno dziennikarze, jak i kibice nie przebierają w słowach, gdy wypowiadają się na temat gry byłego gracza RB Lipsk. W jego obronie stanął Juergen Klinsmann, który postanowił przypomnieć słowa Michaela Jordana.

Timo Werner strzelił do tej pory zaledwie jedenaście goli we wszystkich rozgrywkach, dokładając do tego dorobku dwanaście asyst. Znacznie więcej miejsca jednak poświęca się na opisywanie jego kiksów. Kolejną fatalną pomyłkę napastnik zaliczył w pierwszy półfinałowym starciu przeciwko Realowi Madryt. Nie potrafił umiejscowić piłki w siatce, trafiając z kilku metrów wprost w bramkarza „Królewskich”. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 1:1.

Podopieczni Thomasa Tuchela, a w szczególności Timo Werner, mogli czuć niedosyt, ponieważ mieli okazje, aby zdobyć przewagę w dwumeczu z mistrzami Hiszpanii. Zarówno dziennikarze, jak i kibice „The Blues” byli rozczarowani postawą 37-krotnego reprezentanta Niemiec. W obronie piłkarza postanowił stanąć Juergen Klinsmann, który jest przekonany o tym, że jego rodak w końcu pokaże pełnię umiejętności.

„W pełni ufam Wernerowi. Potrafi dojść do sytuacji, ale brakuje mu skuteczności. To coś, z czym musi sobie poradzić. Musi od razu myśleć o następnej szansie. Nie może rozpamiętywać niewykorzystanych okazji. Nawet Michael Jordan powiedział, że spudłował więcej rzutów niż trafił” – stwierdził Juergen Klinsmann.

„Werner ma talent, wyczucie, w którym miejscu pola karnego znajdzie się piłka. Sam też może stworzyć okazję dzięki swojej szybkości, dlatego w niego wierzę. Poradzi sobie z obecnym etapem i może zdobędzie bramkę w rewanżu z Realem albo finale Ligi Mistrzów” – dodał były selekcjoner reprezentacji Niemiec.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.