Anglia

Jakub Moder zachwycił Anglików. Reprezentant Polski doceniony przez media

Fot. Brighton

Jakub Moder zaliczył debiut w pierwszym składzie Brighton, w meczu przeciwko Newcastle. Reprezentant Polski bardzo dobrze odnalazł się w nowym zespole, przez co można liczyć na kolejne występy wychowanka Lecha Poznań.

Latem 2020 roku Jakub Moder został zakupiony przez Brighton, jednak angielski klub od razu wypożyczył go z powrotem do Lecha. Drugą połowę poprzedniego roku 21-latek miał iście wyborną. Ustabilizował swoją pozycję w Lechu Poznań, dzięki czemu był przodującą postacią zespołu w Lidze Europy. Zostało to docenione przez ówczesnego selekcjonera Jerzego Brzęczka i piłkarz mógł zadebiutować w dorosłej reprezentacji Polski. Zimą Brighton postanowiło skrócić wypożyczenie kadrowicza i już teraz został ściągnięty do Anglii. Po początkowym okresie adaptacyjnym Moder coraz śmielej zaczyna radzić sobie na Wyspach, czego dowodem jest jego sobotni debiut w pierwszym składzie klubu z Falmer Stadium.

Jest bardzo prawdopodobne, że tym występem zapewnił sobie grę w kolejnych spotkaniach „Mew”. Polak grał bardzo pewnie i był jednym z najlepszych piłkarzy z talii Grahama Pottera. Angielskie media rozpływały się w zachwytach nad wychowankiem Lecha Poznań.

Pewny w grze defensywnej, uwielbiał iść do przodu. Jego ładne uderzenie z pola karnego zatrzymał Dubravka. Co za debiut!

napisał portal 90min.com

Wtórował w swojej ocenie portal „Sussexlive.co.uk”

Niewiele zabrakło, by już po kilku minutach miał na koncie dwa gole. Przy każdej okazji szukał gry do przodu. Dużo biegał. Dobry debiut w pierwszej jedenastce w Premier League

Portal Brighton & Hove Independent wystawił Moderowi ocenę 8, która była jedną z najlepszych w całym zespole

Błyskotliwy i energiczny występ młodego Polaka, który nie bał się atakować. Na początku zmarnował dwie szanse, dzięki którym mógł zaliczyć wymarzony debiut w pierwszym składzie w meczu Premier League. Był wszędzie, przez co obrońcy Newcastle mieli problemy, żeby go zatrzymać

czytamy w uzasadnieniu

Taką samą note wystawili 19-latkowi „Sky Sports” czy „90min.com”, a o jedną niższej „Brighton & Hove Independent”

Niewykluczone, że tak dobrym występem Moder zapewnił sobie miejsce w składzie w następnych spotkaniach. Dzięki dobremu i przede wszystkim wygranemu meczowi z Newcastle „Mewy” odskoczyły od strefy spadkowej. Do 18. Fulham, które znajduje się w strefie zagrożonej grą w Championship w przyszłym sezonie, mają 6 punktów przewagi, a dodatkowo zespół Grahama Pottera ma o jeden mecz rozegrany mniej.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.