Polacy za granicą

Przemysław Frankowski odchodzi z Chicago Fire. Reprezentant wraca do Europy

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Przemysław Frankowski żegna się ze Stanami Zjednoczonymi. Według informacji, które przekazał Brian Sandalow z „Sun-Times Sports” reprezentant Polski wróci do Europy, a konkretniej do Francji.

Kończy się amerykańska przygoda Przemysława Frankowskiego. Były piłkarz Jagiellonii Białystok trafił do Chicago w podlaskiego klubu zimą 2019 roku za kwotę 1,5 miliona euro. Od tego czasu zagrał w 64 meczach, podczas których zdobył 10 bramek i zaliczył 10 asyst.

Wygląda jednak na to, że przynajmniej na razie więcej występów w tym zespole. Jak poinformował Brian Sandalow z „Sun-Times Sports” usługami reprezentanta Polski interesuje się francuski RC Lens. Jego zdaniem transfer jest już niemal pewny, a do dogadania pozostały ostatnie szczegóły.

Na konto amerykańskiego klubu ma trafić 3 milionów euro. To niemal ostatni moment, kiedy mogą zarobić za 26-latka. Obecny kontrakt wygasa 31 grudnia 2022 roku.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.