Niemcy Polacy za granicą

Krzysztof Piątek z kolejnym golem w Bundeslidze! Wejście smoka [WIDEO]

Krzystof Piątek z golem w meczu z Schalke / Screen / ELEVEN SPORTS

W meczu 14. kolejki Bundesligi Hertha Berlin pewnie pokonała na własnym boisku Schalke 04 Gelsenkirchen. Bramkę ustalającą wynik spotkania zdobył Krzysztof Piątek.

Była 80. minuta spotkania. Hertha prowadziła już 2:0, ale wciąz atakowała. Krzysztof Piątek, który dwie minuty wcześniej pojawił się na boisku, otrzymał prostopadłe podanie od Vladimira Daridy i pomknął w kierunku bramki rywala. Reprezentant Polski dynamicznie wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał Ralfa Fahrmanna.

Dla Piątka było to czwarte trafienie w tym sezonie. Jego zespół po sobotnim zwycięstwie awansował na 12. miejsce w tabeli. Schalke wciąż jest ostatnie. Zespół z Gelsenkirchen jako jedyny w całej stawce nie wygrał jeszcze meczu w tym sezonie.