Kadra

Wielki talent może zadebiutować w kadrze Polski. Paulo Sousa chce go powołać

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Do wrześniowych spotkań reprezentacji Polski pozostało jeszcze kilka tygodni, ale Paulo Sousa nie próżnuje i planuje kogo powołać podczas najbliższego zgrupowania. Okazuje się, że Portugalczyk widziałby w swoim składzie Nicolę Zalewskiego.

Miesiąc temu reprezentacja Polski zakończyła występ na Euro 2020, gdzie nasi kadrowicze nie wyszli z grupy. Paulo Sousa już planuje jak będzie wyglądała kadra podczas wrześniowych eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku. Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl jest szansa na debiut utalentowanego piłkarza podczas spotkań z Albanią, San Marino lub Anglią.

Mowa o Nicoli Zalewskim, czyli młodym piłkarzu AS Romy. Już w poprzednim sezonie udało mu się zadebiutować w pierwszym sezonie. Co więcej, w dwóch spotkaniach, zdążył zaliczyć asystę, a w meczu Ligi Europy co prawda umieścił piłkę w siatce, jednak trafienie zostało uznane za samobój rywali.

Piłkarz mocno zwrócił uwagę kibiców, a także trenerów. Obecny szkoleniowiec AS Romy, Jose Mourinho zabrał młodego zawodnika na zgrupowanie, a podczas niego pokazuje, że 19-latek może częściej pojawiać się na murawie w nadchodzącym sezonie. Jeżeli nie w podstawowym składzie, to z pewnością jako rezerwowy.

Ku niemu zwróciły się oczy także Paulo Sousy. Selekcjoner reprezentacji Polski chciałby powołać go na najbliższe zgrupowanie kadry. Jest on bardzo mocno obserwowany przez sztab i jest szansa na to, że otrzyma powołanie do pierwszej drużyny za kilka tygodni.

Wiele osób może się zapewne zdziwić, czemu tak młody piłkarz, który ma za sobą zaledwie 24 minuty w profesjonalnej piłce, już teraz ma debiutować w kadrze. Powołanie zawodnika ma mieć aspekty prewencyjne. Wychowanek AS Romy ma obywatelstwo zarówno polskie, jak i włoskie. Jeżeli Zalewski zagra w jednym lub dwóch spotkaniach o punkty, to przez najbliższe 3 lata nie mógłby zmienić reprezentacji, natomiast w przypadku, gdyby zagrał w minimum trzech meczach, to już na stałe byłby „zaklepany” przez biało czerwonych.

Co na to sam zainteresowany? Kilka tygodni temu na łamach włoskich mediów przyznał, że pierwszym wyborem jest reprezentacja Polski. W ten sposób chciałby podziękować rodzicom, oraz Polsce, która wierzyła w niego od dziecka, a możliwość gry w kadrze byłaby powodem do dumy. O grze w barwach Italii jak na razie nie myśli.

Zgrupowanie kadry Polski rozpocznie się już pod koniec sierpnia. 2 września biało czerwoni zagrają w Warszawie z Albanią, 5 września na wyjeździe z San Marino, a kolejne 3 dni później w Warszawie odbędzie się mecz rewanżowy przeciwko Anglikom.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.