Transfery

Hit transferowy z udziałem Drągowskiego. Chce go pozyskać uczestnik Ligi Mistrzów

Bartłomiej Drągowski
Fot. Screen: YouTube/ACF Fiorentina

Według zarówno włoskiej, jak i polskiej prasy Bartłomiej Drągowski znalazł się na celowniku wielu klubów. Do niedawna polskiego bramkarza przedstawiano jako potencjalne wzmocnienie Borussii Dortmund. Do gry o jego pozyskanie włączył się także zespół z Półwyspu Apenińskiego, którego szeregi może niebawem opuścić podstawowy golkiper. Dziennikarze „Sport Italia” twierdzą bowiem, że sprowadzeniem 23-latka jest zainteresowana Atalanta.

Bartłomiej Drągowski rozegrał kolejny dobry sezon w barwach Fiorentiny. Jego drużyna nie może jednak zaliczyć sezonu 2020/21 do udanych, ponieważ zakończyła rozgrywki ligowe dopiero na 13. miejscu. Wynik nie zadowala zarówno kibiców, jak i działaczy klubu z Florencji, którzy chcieliby, aby drużyna rywalizowała o lokaty w czołówce tabeli. Mimo przeciętnej dyspozycji zespołu polski bramkarz był jednym z wyróżniających się zawodników. Wiele razy ratował kolegów, za co zebrał bardzo dużo pozytywnych recenzji we włoskiej prasie.

Drągowski rozchwytywany

Drągowski łącznie rozegrał 36 spotkań w Serie A, w których zachował 8 czystych kont. Piłkę z siatki musiał wyjmować aż 55 razy, jednak z całą pewnością mógł skapitulować więcej razy, gdyby nie jego świetne interwencje. W związku z tym nie można się dziwić, że skauci wielu klubów obserwują poczynania Polaka. Do grona zainteresowanych sprowadzeniem bramkarza dołączyła Atalanta, która przygotowuje się na możliwe odejście dotychczasowego numeru jeden.

Bergamo może bowiem opuścić Pierluigi Golini. Zakontraktowanie 26-letniego Włocha rozważa zarząd klubu ze stolicy Italii. AS Roma w ostatnich sezonach miała problemy z obsadzeniem pozycji bramkarza, po tym jak szeregi klubu opuścili Wojciech Szczęsny oraz Alisson. Rozwiązaniem ma być sprowadzenie golkipera, który wyrobił sobie nazwisko w Bergamo. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 17 mln euro.

Według dziennikarzy „Sport Italia” następcą 1-krotnego reprezentanta Włoch w zespole dowodzonym przez Gian Piero Gasperiniego zostanie Drągowski. Atalanta bowiem bardzo chce zakontraktować polskiego bramkarza, który miałby stanowić o sile zespołu przez wiele lat. Kością niezgody jest jednak kwota odstępnego. Klub z Bergamo jest skłonny zaproponować za Polaka 15 mln euro, lecz Fiorentina oczekuje nawet dwa razy więcej. We Florencji marzą o przedłużeniu umowy z Drągowskim, która obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, jednak przeszkodą są oczekiwania bramkarza odnośnie do wynagrodzenia. Polak chciałby otrzymać podwyżkę, dzięki której mógłby liczyć na pensję w wysokości 2 mln euro za sezon.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.