Francja

Gigantyczna podwyżka dla Donnarummy. W PSG zarobi dużo więcej niż w Milanie

Gianluigi Donnarumma
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Zgodnie z zapowiedziami włoskiej prasy Gianluigi Donnarumma oficjalnie wzmocni szeregi Paris Saint-Germain po zakończeniu tegorocznych mistrzostw Europy. Bramkarz reprezentacji Italii podpisze kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. Według informacji opublikowanych między innymi przez Fabrizio Romano MVP Euro 2020 może liczyć na wynagrodzenie w wysokości nawet 12 mln euro za sezon gry. To o wiele więcej niż zarabiał na Półwyspie Apenińskim.

Jeden z architektów sukcesu Squadra Azzurra przejdzie do ekipy wicemistrza Francji na zasadzie tak zwanego wolnego transferu. Piłkarz nie doszedł do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu z mediolańskim klubem. Duży wpływ na opuszczenie szeregów „Rossonerich” przez „Gigio” miał jego agent. Według włoskich mediów Mino Raiola żądał dużej prowizji za złożenie podpisu przez Donnarummę.

Bramkarz był łączony z przenosinami do między innymi Juventusu czy Barcelony. Ostatecznie skusił się na ofertę wystosowaną przez PSG. MVP tegorocznego Euro 2020 podpisze pięcioletnią umowę. Niebawem zarówno klub, jak i zawodnik mają ogłosić finalizację negocjacji. Wiadomo już jednak, na jakie wynagrodzenie może liczyć Donnarumma po zmianie barw klubowych.

22-latek ma otrzymać olbrzymią podwyżkę. Według informacji opublikowanych przez dziennik „La Gazzetta dello Sport” golkiper zarabiał w Milanie 6 mln euro za rok gry. Był drugim najlepiej opłacanym piłkarzem po Zlatanie Ibrahimoviciu, który inkasował 7 mln euro za grę w sezonie 2020/21. Jak donosiły włoskie media, bramkarz odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu, na którego mocy mógłby liczyć na 8 mln euro. Zdaniem Gianluki Di Marzio „Rossoneri” zaproponowali 7 mln euro oraz milion bonusu w przypadku awansu do Ligi Mistrzów, co się rzeczywiście wydarzyło. Donnarumma w stolicy Francji ma otrzymać właśnie wcześniej wspomniane 8 mln euro. Ta kwota ma być jednak podstawą jego wynagrodzenia, które po doliczeniu potencjalnych bonusów może wynieść aż 12 mln euro, czyli dwa razy więcej niż golkiper zgarniał w Mediolanie.

Aktualizacja

Według najnowszych informacji bramkarz reprezentacji Italii pojawi się w Paryżu w środę, aby sfinalizować transfer do ekipy wicemistrza Francji.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.