Transfery

Sensacyjny scenariusz w sprawie Chielliniego. Obrońca dostanie kontrakt od hiszpańskiego giganta

FIGC Vivo Azzuro – Nazionale Italiana Calcio

Giorgio Chiellini od pierwszego lipca pozostaje wolnym zawodnikiem, po tym jak zakończyła się jego umowa z Juventusem. Bardzo wiele wskazuje na to, że kolejnym przystankiem w jego karierze będzie liga hiszpańska.

Włoski obrońca występował w Juventusie od 2005 roku. Od tego czasu zdołał wystąpić w 535 spotkaniach, strzelając przy tym 36 bramek i notując 24 asysty. Kariera w tym klubie przyniosła mu wiele trofeów, ale wiele wskazuje na to, że właśnie dobiega końca. Agent zawodnika niedawno poinformował, że włodarze „Starej Damy” wciąż nie przedstawili żadnej propozycji nowego kontraktu.

Taką sytuację postara się wykorzystać Real Madryt. Jak informuje „Fichajes.net” Carlo Ancelotti nalega na sprowadzenie reprezentanta Włoch. „Królewskich” opuścił już Sergio Ramos, a Raphael Varane jest już jedną nogą poza stolicą Hiszpanii. W nowym sezonie włoski trener będzie mógł liczyć tylko na Davida Alabę, Edera Militao, Nacho czy Jesusa Vallejo.

Dodatkowo ważną kwestią jest fakt, że za Chielliniego nie trzeba będzie płacić dodatkowych pieniędzy, co w obliczu oszczędnościowej polityki Florentino Pereza jest wielkim atutem wiekowego defensora.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713