Transfery

Sensacyjny transfer staje się faktem. Varane w przyszłym tygodniu odejdzie z Realu

Fot. Fédération Française de Football

Od dłuższego czasu media są przepełnione spekulacjami na temat przyszłości Raphaela Varane’a. Jednak według Fabrizio Romano sprawa jest już na ostatniej prostej a francuski obrońca trafi do Premier League.

Raphael Varane występuje w Realu Madryt od 2011 roku, gdzie trafił z francuskiego Lens. Przez ten czas wystąpił w aż 360 spotkaniach, strzelając przy tym 17 goli i notując 7 asyst. Wydaje się jednak, że przygoda ze stolicą Hiszpanii dobiega końca, a przed nim jest nowe wyzwanie rzucone mu przez Premier League.

Kontrakt obrońcy wygasa wraz z końcem przyszłego roku, co powoduje, że jeśli „Królewscy” chcą jeszcze na nim zarobić, muszą sprzedać go już teraz. Według Fabrizio Romano liderem wyścigu po podpis reprezentanta Francji jest Manchester United. Sam zainteresowany zaakceptował już umowę zaproponowaną mu przez włodarzy „Czerwonych Diabłów”. Według niej zwiąże się z klubem do 2026 roku.

W ostatnich latach można było dostrzec w poczynaniach Varane’a wypalenie. Zauważył to sam zawodnik, który uważa, że pokocha grę w Premier League.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713