Transfery

Kulenović przeniesie się do Anglii. Legia sporo zarobi na transferze byłego gracza

Sandro Kulenović
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Jak informuje „Sportske Novosti”, Sandro Kulenović jest o krok od przenosin do Nottingham Forest. Dinamo Zagrzeb otrzymało już oficjalną ofertę za swojego napastnika. Angielski klub zaproponował Chorwatom 3 mln euro. Według informacji opublikowanej przez tamtejszą prasę propozycja zostanie przyjęta. Na przenosinach strzelca do Championship sporo mogą zarobić także aktualni mistrzowie Polski, którzy zagwarantowali sobie procent od kolejnego transferu zawodnika.

Sandro Kulenović opuścił szeregi Legii Warszawa we wrześniu 2019 roku. Wówczas Dinamo przelało na konto stołecznego klubu 1,6 mln euro. Teraz napastnik ma odejść z chorwackiego zespołu do Anglii za niespełna dwa razy większą kwotę. Mistrzowie Chorwacji chcą się pozbyć 21-latka, który nie wywalczył miejsca w podstawowym składzie. Poprzednią kampanię ligową spędził on na wypożyczeniu w HNK Rijeka, gdzie pokazał, że drzemie w nim potencjał.

W trykocie tego klubu Kulenović rozegrał 37 spotkań, w których zdobył 8 bramek oraz zanotował 6 asyst. Dobra dyspozycja w minionej kampanii ligowej sprawiła, że napastnik znalazł się na celowniku zagranicznych klubów. Sytuacja jest na rękę Dinamo. Macierzysty klub chorwackiego napastnika z chęcią wysłucha ofert za tego gracza, który nie stanowi o sile mistrza kraju. Piłkarz jest bowiem dopiero numerem cztery na swojej pozycji.

Jak donosi chorwacka prasa, sprzedaż Kulenovicia do Nottingham Forrest to tylko i wyłącznie kwestia czasu. Dziennikarze twierdzą, że transakcja zostanie zrealizowana błyskawicznie. Dinamo ma otrzymać za strzelca około 3 mln euro. Część tej kwoty wpłynie na konto aktualnych mistrzów Polski.

Gdy napastnik opuszczał drużynę z Warszawy, portal „Legia.net” poinformował o szczegółach umowy pomiędzy klubami. Legia miała sobie zagwarantować sobie 20% od kolejnego transferu Kulenovicia. Jeśli rzeczywiście tak jest, to Dinamo przeleje na konto polskiego klubu 600 tys. euro.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.