Liga Mistrzów

Henning Berg scharakteryzował Legię. Norweski trener przestrzegł mistrza Polski

FOT PAWEL JERZMANOWSKI 2021-02-20 PILKA NOZNA – EKSTRAKLASA LEGIA WARSZAWA – WISLA PLOCK 5-2 KAPUSTKA BARTOSZ, GOL, CIESZYNKA, LEGIA WARSZAWA, NUMERY

Legia Warszawa w środę rozpocznie zmagania w europejskich pucharach. Mistrzowie Polski udali się do Norwegii, gdzie zmierzą się z FK Bodø/Glimt. Potencjał zarówno gospodarzy, jak i gości jutrzejszego spotkania ocenił Henning Berg, czyli były szkoleniowiec warszawskiej drużyny. „Są niestabilni, przegrywali ze słabszymi klubami” – skonstatował trener, który w sezonie 2020/21 wygrał ligę cypryjską.

Zespół dowodzony przez Czesława Michniewicza przystąpi do walki o Ligę Mistrzów już w pierwszej rundzie eliminacji. Losowanie nie okazało się korzystne dla „Legionistów”, ponieważ trafili na najgorszego rywala, którego mógł przydzielić im los. Drużyna ze stolicy Polski zmierzy się FK Bodø/Glimt, czyli mistrzem Norwegii.

Henning Berg odpowiedział skandynawskim dziennikarzom na pytania związane z potencjałem polskiego zespołu. Były szkoleniowiec Legii ocenił szanse drużyn. Wskazał również słabe strony mistrzów Polski.

„Legioniści mają za sobą kilka poważnych niepowodzeń w Lidze Mistrzów. Są niestabilni, przegrywali ze słabszymi klubami. Futbol warszawskiego zespołu opiera się w dużej mierze na fizyczności, a nie technice- ocenił Henning Berg.

„Legia to dość solidna, fizyczna drużyna, ale gra na sztucznej murawie w może okazać się dla niej szybka. Jeśli Norwegom uda się utrzymać tempo, rytm, to może być to trudne spotkanie dla warszawiaków. W przeszłości FK Bodø/Glimt było odważne w ofensywie, tak jak np. przeciwko AC Milan w poprzednim roku” – podsumował norweski trener.

Mecz pomiędzy FK Bodø/Glimt a Legią Warszawa odbędzie się 7 lipca. Zawody poprowadzi Albańczyk Juxhin Xhaja. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o 18:00. Spotkanie będzie transmitowane na antenie „TVP Sport”.

Źródło: aftenposten.no/Legia.net

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.