Transfery

Ujawniono kwotę transferu Grabary. FC Kopenhaga sporo zapłaciła za Polaka

Kamil Grabara
Fot. Screen: Twitter/F.C. København

FC Kopenhaga poinformowała wczoraj o pozyskaniu Kamila Grabary. Duński klub podpisał pięcioletnią umowę z polskim bramkarzem, który opuścił Liverpool na zasadzie transferu definitywnego. Według informacji opublikowanej przez „The Athletic”, były pracodawca 22-latka otrzymał kwotę większą od tej, na którą jest on wyceniony przez portal „Transfermarkt”. Co więcej, dziennikarze twierdzą, że „The Reds” zagwarantowali sobie w umowie klauzulę, dzięki której na ich konto trafi 20% od kolejnej sprzedaży zawodnika.

Golkiper trafił do Liverpooli pięć lat temu. Wówczas opuścił szeregi Ruchu Chorzów, który za transakcję miał otrzymać, według portalu “Transfermarkt”, około 330 tys. euro. Niestety, Grabara nie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie „The Reds”. Polak trzykrotnie był wypożyczany (raz do Huddersfield Town, dwa razy do Aarhus GF). Mimo obowiązującego kontraktu z drużyną kierowaną przez Juergena Kloppa postanowił zakończyć współpracę z angielskim zespołem.

Dwóch dziennikarzy „The Athletic” poinformowało o szczegółach przenosin Grabary do Kopenhagi. David Lynch oraz Neil Jones twierdzą, że duński klub zapłacił za bramkarza 3 mln funtów. Oprócz tego były pracodawca Polaka wynegocjował specjalną klauzulę, na której mocy będzie mógł zarobić na przyszłym transferze byłego młodzieżowego reprezentanta kraju. Z tego tytułu „The Reds” mają otrzymać na klubowe konto 20% od kolejnej transakcji z Grabarą w roli głównej.

https://twitter.com/FCKobenhavn/status/1411350407419420674

“Nie mogę się doczekać gry dla FC Kopenhaga, która jest wielkim klubem nie tylko w skali Danii, ale całej Europy. Znam ten klub i stadion Parken z gry w lidze duńskiej. To świetne miejsce dla piłkarza. Przychodzę tu zdobywać tytuły i rozwijać się jako bramkarz. Wiem, że konkurencja jest bardzo silna, ale jestem gotowy do bardzo ciężkiej pracy” – podsumował swój transfer Grabara.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.