Euro 2020

Sławomir Peszko rozmawiał z Robertem Lewandowskim. Ma dobre wieści dla kibiców

Fot. Własne // Paweł Jerzmanowski

Reprezentacja Polski rozegra w sobotę spotkanie z Hiszpanią w ramach drugiej kolejki meczów fazy grupowej Euro 2020. Po porażce w pierwszym meczu ze Słowacją podopieczni Paulo Sousy mają bardzo niskie szanse na awans. Sławomir Peszko rozmawiał jednak z Robertem Lewandowskim i jest pełen optymizmu.

Euro 2020 może ułożyć się dla reprezentacji Polski w stylu „3O”, czyli dosyć standardowym dla Biało-Czerwonych w XXI. wieku. Mecz otwarcia już przegraliśmy, teraz czekają mecz o wszystko i prawdopodobnie mecz o honor. Piłkarze Paulo Sousy w fatalnym stylu zgubili punkty w spotkaniu ze Słowacją i atmosfera w narodzie jest bardzo napięta. W sobotę kadra zmierzy się z reprezentacją Hiszpanii, która zaledwie zremisowała ze Szwecją i w starciu z Polakami z pewnością będzie chciała coś udowodnić.

Sławomir Peszko jest jednym z ekspertów Telewizji Polskiej podczas mistrzostw Europy. Piłkarz Wieczystej Kraków zdradził, że miał okazję porozmawiać z Robertem Lewandowskim po porażce ze Słowacją i jest pełen optymizmu co do najbliższego wyzwania reprezentacji Polski.

Po meczu napisałem SMS-a do Roberta, ale on nawet nie odpisał. Wiedziałem, że jest bardzo źle. Prawda jest taka, że krytyka do niego dociera, wie, co się dzieje dookoła.

Mam dobrą wiadomość dla kibiców. Rozmawiałem z Robertem. Ta złość, która była po meczu, rozczarowanie… Trochę taką nadzieją mnie opatrzył tą rozmową, mają jakiś plan na mecz (z Hiszpanią), który będą chcieli zrealizować. Wierzę nadal w tę kadrę.

Powiedział w studio TVP Sport popularny „Peszkin”.

W piątek o godzinie 15. odbędzie się mecz naszych grupowych rywali. Słowacy zmierzą się ze Szwecją i dadzą nam odpowiedź na pytanie, jak bardzo jeszcze zależymy sami od siebie.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.