Euro 2020

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz ze Słowacją. W takim zestawieniu jeszcze nie graliśmy

Własne / Bartosz Rzemiński

Już w poniedziałek wieczorem reprezentacja Polski rozpocznie swoje zmagania na Euro 2020. „Przegląd Sportowy” wytypował skład, który Paulo Sousa wystawi do boju w meczu ze Słowacją.

Chciałoby się rzec głośne „nareszcie”. Dziś,, 14 czerwca, reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na tegorocznych mistrzostwach Europy. Turniej trwa od zaledwie kilku dni, a już dał kibicom wiele niesamowitych emocji.

Podopieczni Paulo Sousy walkę o wyjście z grupy rozpoczną od meczu z kadrą Słowacji. Przed Portugalskim szkoleniowcem stanęło ciężkie zadanie, ponieważ kilku ważnych piłkarzy odniosło kontuzje tuż przed Euro. Urazy nie dały spokoju przede wszystkim formacji ofensywnej, ponieważ z mistrzostw Europy w ostatniej chwili wypadli Krzysztof Piątek oraz Arkadiusz Milik.

Według informacji „Przeglądu Sportowego” reprezentacja Polski w spotkaniu ze Słowacją zagra w ustawieniu 3-5-2. Nie jest to zaskoczeniem, bo Paulo Sousa bardzo mocno ćwiczył ten wariant w swoich dotychczasowych meczach.

Na bramce nie było możliwości na inną obsadę. Strzałów naszych południowych sąsiadów bronił będzie Wojciech Szczęsny. Trener od początku deklarował, że będzie stawiał na golkipera Juventusu i tego się trzyma.

W linii obrony zagrają Jan Bednarek, Kamil Glik oraz Bartosz Bereszyński. Defensor Southampton miał pewne problemy ze zdrowiem, ale odpoczywał przez kilka ostatnich dni i najwyraźniej o pogłębieniu kontuzji nie ma mowy.

Piątkę pomocników stworzą: Maciej Rybus, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński i Kamil Jóźwiak. Tutaj Paulo Sousa nieco zaskoczył, ponieważ dopiero po raz drugi za swojej kadencji wystawi skrzydłowego Derby County w pierwszym składzie. To właśnie on do spółki z Maciejem Rybusem stworzy parę wahadłowych. Pozostałych trzech piłkarzy zagra w środku pola. Największą niewiadomą spośród nich był Mateusz Klich, ponieważ do końca nie było wiadomo czy nie odda swojego miejsca Jakubowi Moderowi.

Najbardziej wysuniętymi zawodnikami reprezentacji Polski w spotkaniu ze Słowacją będą Robert Lewandowski oraz Jakub Świerczok. Napastnik Piasta Gliwice przekonał do siebie trenera podczas zgrupowania w Opalenicy, więc podczas nieobecności Piątka i Milika to on będzie tworzył linię ofensywną wraz z najlepszym napastnikiem na świecie.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz ze Słowacją według „Przeglądu Sportowego”:

Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński – Maciej Rybus, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak – Robert Lewadnowski, Jakub Świerczok

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.