Euro 2020

Franciszek Smuda krytykuje Paulo Sousę. Były selekcjoner uważa, że Brzęczek nadal powinien prowadzić kadrę

Fot. Paweł Jerzmanowski

Reprezentacja Polski już w przyszły poniedziałek rozpocznie swój udział w mistrzostwach Europy. Franciszek Smuda podchodzi do przygotowań nowego selekcjonera z pesymizmem.

Paulo Sousa miał okazję dotychczas poprowadzić Biało-Czerwonych w zaledwie pięciu meczach, a tylko jedno z tych spotkań było wygrane, z Andorą. W mediach słyszy się coraz więcej głosów, że wybór Portugalczyka na stanowisko selekcjonera naszej kadry był błędem.

Według Franciszka Smudy Sousa nie powinien tak mieszać w składzie przed ważnym turniejem. Nowy trener Wieczystej Kraków uważa, że na Euro może nam się to odbić czkawką.

Ja jeszcze takiego trenerskiego znachora nie widziałem, który by ciągle eksperymentował, a później, w kluczowym momencie, na najważniejszej imprezie wystawił całkiem inny skład, który od razu wypalił i wygrywał mecz po meczu. Jestem Polakiem, z całego serca kibicuję naszej reprezentacji i mam nadzieję, że Sousa okaże się być właśnie takim znachorem. Z mojego punktu widzenia zespół nie jest zgrany i trener sam zabrał sobie szansę na wyrobienie automatyzmów. Z Rosją zagrał inaczej, z Islandią też inaczej.

Stwierdził Smuda w rozmowie z portalem interia.pl

72-latek ma także zastrzeżenia co do powołań portugalskiego szkoleniowca. Były selekcjoner reprezentacji Polski twierdzi, iż w odstawkę poszli zbyt ważni i doświadczeni gracze.

Grosicki, czy Szymański są zawodnikami, którzy wiedzą, jak funkcjonować w zespole. Sousa powinien na nich postawić, a jednocześnie z tyłu głowy przygotowywać drużynę na kwalifikacje do MŚ.

Franciszek Smuda wytyka błąd także Zbigniewowi Bońkowi. Według niego to Jerzy Brzęczek powinien prowadzić kadrę podczas Euro 2020.

Generalnie z mojego punktu widzenia powinno się zostawić Jurka Brzęczka na stanowisku selekcjonera. On doskonale poznał każdego piłkarza. Natomiast po pięciu meczach widać, że Paulo Sousa dopiero robi rozpoznanie możliwości zawodników. To są ciągłe próby.

Powiedział trener Wieczystej.
Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.