Hiszpania

Joan Laporta wybrał nowego trenera dla Barcelony! Niespodziewana kandydatura

grafika: własna/Krótka Piłka

Hiszpańskie media od jakiegoś czasu spekulują o zwolnieniu Ronald Koeman i o jego ewentualnym następcy. Naprzeciw tym plotką wychodzi ceniony dziennikarz Gerard Romero, który donosi, że Joan Laporta chciałby, aby nowym szkoleniowcem Barcelony został… Hansi Flick

Barcelona w kompromitującym stylu na ostatniej prostej wypadła z walki o Mistrzostwo Hiszpanii. Wpadki z Levante i Celtą kładą cień na całokształt pracy szkoleniowca „Dumy Katalonii” – Ronalda Koemana. Holenderski szkoleniowiec, mimo że przez większość czasu chwalony za między innymi zmianę ustawienia oraz wprowadzanie młodzieży, to zawiódł w decydującym momencie.

Taki stan rzeczy musiał spowodować plotki na temat ewentualnej zmiany na stanowisku menedżera Barcelony. Zwolnienie Koemana wydaje się być kwestią czasu, zwłaszcza że w mediach pojawiła się już informacja, że zarząd jest na 99% przekonany, że zakończenie współpracy z tym szkoleniowcem będzie najlepszym rozwiązaniem dla całego klubu.

Jeden z dziennikarzy – Gerard Romero uważa, że Joan Laporta już wybrał swojego kandydata na to stanowisko. Dość niespodziewanie ma zostać nim Hansi Flick. Plotki są o tyle zaskakujące, że niemiecki szkoleniowiec po zakończeniu Euro 2020 ma przejąć reprezentacje swojego kraju.

Romero informuje jednak, że szkoleniowiec nie podpisał jeszcze żadnych wiążących dokumentów z niemiecką federacją i Laporta wierzy, że dzięki sile perswazji uda mu się nakłonić 56-latka do przyjazdu do Katalonii.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713