Niemcy

Marco Reus nie zagra na Euro. Podał powód swojej decyzji

grafika: własna/Krótka Piłka

Marco Reus oficjalnie zrezygnował z występu na zbliżających się mistrzostwach Europy. Piłkarz Borussii Dortmund ogłosił, że tym razem drużynę Joachima Loewa będzie wspierał jako kibic. Zdradził też, jaki jest powód jego zaskakującej decyzji.

Najpierw stracone przez kontuzję mistrzostwa świata w 2014 roku, później stracone Euro we Francji, teraz mistrzostwa Europy 2021. Marco Reus przegapi trzeci wielki turniej w swojej karierze. Tym razem 31-latka nie wyeliminuje co prawda bezpośrednio kontuzja, ale duży wpływ na jego nieobecność mają problemy ze zdrowiem i regeneracją organizmu.

Marco Reus nie zagra na Euro. Podał powód swojej decyzji

Piłkarz Borussii Dortmund ogłosił oficjalnie, że nie wystąpi na zbliżających się ME ze względu na trudy sezonu i konieczność odpoczynku. „Po trudnym, wyczerpującyym i – dzięki Bogu – zakończonym sukcesem sezonie zdecydowałem wraz z selekcjonerem, że nie pojadę na mistrzostwa Europy. Ta decyzja była dla mnie bardzo trudna, bo zawsze jestem bardzo dumny, gdy mogę zagrać dla mojego kraju. Po bardzo intensywnym roku postanowiłem jednak dać mojemu organizmowi czas na regenerację. Dobrze wykorzystam przerwę, aby optymalnie rozpocząć nowy sezon. Życzę Jogiemu [Joachimowi Loewowi – red.] i naszej drużynie wszystkiego najlepszego na mistrzostwach. Sam będę trzymał kciuki jako kibic” – napisał Reus na Instagramie.

Reus w tym sezonie rozegrał 48 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 10 goli i zaliczył 14 asyst. Przez całe rozgrywki ligowe przegapił przez lekki uraz tylko jeden mecz, co dla niego jest rzeczą niezwykłą. Występ na Euro mógłby jednak spowodować przeciążenie organizmu 31-latka i wyłączyć go z gry na dłuższy okres.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.