Niemcy Transfery

Borussia Dortmund obniża oczekiwania. Wiadomo, ile trzeba zapłacić za Sancho

grafika: własna/Krótka Piłka

Jadon Sancho w letnim oknie transferowym będzie jednym z najbardziej pożądanych zawodników w Europie. Borussia Dortmund liczy się z jego odejściem i zdaje sobie sprawę, że sprzedaż Anglika pozwoli załatać finansową dziurę spowodowaną pandemią koronawirusa. Portal sport1.de zdradził, jakiej kwoty za swojego zawodnika oczekują szefowie BVB. I jaki warunek stawiają potencjalnemu nabywcy.

34 mecze, 12 goli i 18 asyst – to statystyki Jadona Sancho we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Statystyki co prawda nieco gorsze od tych z ubiegłego sezonu, ale wciąż bardzo dobre. Anglik cały czas uważany jest za jeden z największych talentów występujących w Bundeslidze. Nie dziwi więc spore zainteresowanie jego transferem.

Borussia Dortmund obniża oczekiwania. Wiadomo, ile trzeba zapłacić za Sancho

Transfer Sancho podczas najbliższego okna jest bardzo prawdopodobny. Po pierwsze, jak wspomnieliśmy wyżej, piłkarz cieszy się dużym zainteresowaniem. Po drugie Borussia zamierza obniżyć swoje oczekiwania finansowe, ponieważ sprzedaż 21-latka może zasypać dziurę finansową spowodowaną pandemią koronawirusa. Jeszcze w ubiegłym sezonie władze BVB oczekiwały za Sancho 120 mln euro. Teraz, zdaniem portalu sport1.de, dortmundczycy są w stanie zaakceptować propozycję na poziomie 85 mln euro.

Wspomniany serwis poinformował także, że Borussii zależy na szybkiej sprzedaży Sancho, najlepiej przed startem przygotowań do nowego sezonu. Szybka finalizacja negocjacji i transferu ma być jednym z warunków, które sprawią, że władze BVB zaakceptują jedną z ofert.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.