Transfery

Slavia Praga może dokonać rekordowej sprzedaży. Negocjacje wystartują od kwoty prawie 60 milionów euro

Fot. Screen // YouTube // tvslavia

Abdallah Sima rozgrywa świetny sezon w barwach Slavii Praga. Według portalu „Evening Standard” Czesi mogą sprzedać go latem za gigantyczne pieniądze.

Senegalczyk przeszedł do Slavii Praga w sierpniu 2020 roku. Stołeczny klub zapłacił wówczas za 19-latka 115 tysięcy euro. Sima po dwóch miesiącach gry w rezerwach awansował do pierwszej drużyny, gdzie aktualnie rozgrywa genialny sezon.

2-krotny reprezentant „Lwów Terangi” wystąpił w 36 meczach Slavii Praga we wszystkich rozgrywkach. W tym czasie udało mu się strzelić 19 bramek i zaliczyć 8 asyst. Młody napastnik był szczególnie chwalony za swoją dyspozycję w Lidze Europy. Mistrzowie Czech doszli aż do ćwierćfinału, gdzie ulegli faworyzowanemu Arsenalowi. Wcześniej „Sešívaní” wyeliminowali takie marki jak Leicester City czy Glasgow Rangers.

Już zimą o Abdallaha Simę pytał Manchester United, do żadnych poważnych ustaleń jednak wtedy nie doszło. Już wtedy „Czerwone Diabły” miały oferować za Senegalczyka prawie 30 milionów euro.

Po świetnej rundzie wiosennej cena za 19-latka wzrosła jeszcze bardziej. Według informacji portalu „Evening Standard” o napastnika Slavii latem bić będą się takie kluby jak Arsenal, West Ham, Juventus czy PSG. Sam zainteresowany chciałby jednak trafić do Premier League, co stawia angielskie kluby w uprzywilejowanej sytuacji.

Problem w negocjacjach mogą stanowić żądania czeskiej drużyny. Jak podaje wyżej wymienione źródło, cena wywoławcza Abdallaha Simy będzie wynosiła 58 milionów euro. Czesi prawdopodobnie zejdą z tej kwoty, jednak nadal liczą na gigantyczne pieniądze.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.