Transfery

Media: Sensacyjny powrót do Legii Warszawa jeszcze w styczniu. „Transfer jest bardzo prawdopodobny”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Legia Warszawa przygotowuje grunt pod przeprowadzenie pierwszego zimowego transferu. Według informacji przekazanych przez Sebastiana Staszewskiego z „Interii” bliski powrotu na Łazienkowską jest Tomas Pekhart.

W rundzie jesiennej trwającego sezonu PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa miała problem ze skutecznością. Stołeczny klub w 17 dotychczasowych meczach strzelił 24 gole, co jest dopiero 7. wynikiem pośród ligowej stawki. Nominalni napastnicy „Wojskowych” umieścili piłkę w siatce rywali zaledwie trzykrotnie. Zimą najprawdopodobniej dojdzie do wzmocnienia formacji ofensywnej.

Jak przekazał Sebastian Staszewski wicelider Ekstraklasy jest w trakcie negocjacji z… Tomasem Pekhartem. Czech odszedł z Legii Warszawa latem ubiegłego roku, przenosząc się do Gazientep FK. W Turcji jednak nie udało mu się zrobić dużej kariery. Jego umowa z „Sokołami” została rozwiązana jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Katarze.

Rozmowy pomiędzy stronami potwierdził sam zainteresowany. Pekhart w Warszawie czuł się bardzo dobrze i z chęcią ponownie założy koszulkę Legii. Jeśli dyskusje na temat kontraktu przebiegną pomyślnie, powrót czeskiego snajpera na Łazienkowską zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

Na stole jest już półtoraroczna umowa, która miałaby obowiązywać do końca sezonu 2023/2024. Teraz decyzja należy do piłkarza. Jeśli przyjmie ofertę, dołączy do Legii jako wolny zawodnikpisze Staszewski.

Przypomnijmy, że Pekhart podczas swojego pobytu w Legii Warszawa święcił duże sukcesy. 33-latek pomógł drużynie w wywalczeniu dwóch mistrzostw Polski, w międzyczasie samemu zdobywając koronę króla strzelców. W trwającym sezonie wychowanek Slavii Praga był autorem dwóch goli.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.