Polska piłka

PZPN ujawnił kwoty, jakie kluby wydały na agentów piłkarskich. Szokujące dane

Polski Związek Piłki Nożnej ujawnił raport, w którym pokazał ile poszczególne kluby z Ekstraklasy, I i II ligi wydały na prowizje dla agentów piłkarskich przy transferach zawodników. Dane powalają.

Raport obejmuje okres od 1 kwietnia 2020 roku do 31 marca 2021. Zgodnie z tymi danymi w ostatnim roku kluby z Ekstraklasy wydały łącznie prawie 36,5 miliona złotych na prowizje dla agentów. Najwięcej wypłaciła warszawska Legia. Mistrzowie Polski przekazali menadżerom piłkarskim 9,5 miliona złotych. Na drugim miejscu z wynikiem prawie o połowę mniejszym jest Lech Poznań, który pośrednikom przekazał blisko 5,1 miliona złotych. Podium zamyka Zagłębie Lubin, które wydało 4,46 miliona złotych. Tuż za podium znalazł się Śląsk Wrocław, który wydał o 40 tys. mniej, niż „Miedziowi”.

Zestawienie zamyka beniaminek Ekstraklasy, czyli Warta Poznań. „Duma Wildy” wydała zaledwie 159 tys. złotych na prowizje agentów.

Tabela wydatków klubów PKO Ekstraklasy

Na poziomie I ligi liderem jest ŁKS Łó∂ź, który dla pośredników wydał 868 tysięcy złotych. 578 tys. złotych przeznaczyła Miedź Legnica, natomiast podium zamyka kolejny klub z Łodzi, czyli Widzew z wynikiem 512 tys. złotych.

Na drugim końcu tabeli jest GKS Bełchatów, który nic nie przeznaczył ze swojego budżetu na prowizje dla agentów.

Zestawienie dla klubów Fortuna 1 Ligi
Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.