Kadra

Zaprezentowano stroje koncepcyjne Argentyny z okazji 200 lat niepodległości. CUDO [ZDJĘCIA]

5 lat temu minęło 200 lat od od ogłoszenia deklaracji niepodległości Republiki Argentyny. Po kilku latach z tej okazji profil SOCCEPT na Twitterze zaprezentował projekt koszulek, które mają uczcić niepodległość południowoamerykańskiego kraju.

Dokładnie 9 lipca 1816 roku ogłoszono deklarację niepodległości Argentyny. To ogłoszenie w połączeniu z klęską wojskową Imperium Hiszpańskiego dało początki państwa, jakie znamy dziś. Niecałe pięć lat po 200. rocznicy wspomnianego ogłoszenia deklaracji niepodległości, profil SOCCEPT na Twitterze przedstawił koncepcyjny projekt koszulek argentyńskiej kadry. Widzimy na nich mapę Argentyny, a także różę wiatrów wskazującą kierunki świata.

Zaprezentowano stroje koncepcyjne Argentyny z okazji 200 lat niepodległości. CUDO [ZDJĘCIA]

– Świętujemy ponad 200 lat niepodległości Argentyny. Złoto ubiera republikę. Kompas kierował przeszłością, teraz kieruje przyszłością drużyny narodowej – czytamy na wspomnianym profilu.

https://twitter.com/soccept/status/1386326661751181315?s=20
W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.