Transfery

Przyszłość Krychowiaka jest już praktycznie przesądzona. Pomocnik podpisze dwuletni kontrakt

Fot. Paweł Jerzmanowski

Grzegorz Krychowiak nadal będzie występował na boiskach ligi saudyjskiej. Zdaniem Tomasza Włodarczyka doświadczony lada moment parafuje umowę z Al-Shabab.

Nazwisko Grzegorza Krychowiaka od czerwca widnieje na rynku wolnych agentów. Wcześniej Polak rozwiązał swój kontrakt z Krasnodarem i mógł swobodnie przystąpić do poszukiwań nowego pracodawcy. Jak sam przyznał, miał do wyboru wiele ofert zza granicy.

Defensywnego pomocnika łączono m.in. z Abha Club, którego trenerem od niedawna jest Czesław Michniewicz. Były selekcjoner kadry narodowej osobiście rozmawiał z Krychowiakiem, były również bezpośrednie, lecz mało zaawansowane, kontakty ze strony władz klubu. Zainteresowanie pochodziło również z Dubaju. 33-latek będzie jednak kontynuował karierę w innym miejscu.

98-krotny reprezentant Polski ponownie przyodzieje barwy Al-Shabab. W minionym sezonie był tam wypożyczony z Krasnodaru. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka Krychowiak parafuje niebawem dwuletnią umowę.

Podczas kampanii ligowej 2022/2023 Grzegorz Krychowiak był ważnym ogniwem drużyny Al-Shabab. Wystąpił w 35 meczach we wszystkich rozgrywkach. W tym czasie udało mu się strzelić trzy gole i zanotować dwie asysty. „Białe Lwy” zakończyły sezon Saudi Professional League na czwartej pozycji.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.