Niemcy

Rafał Gikiewicz wybuchł po porażce z Werderem. Ostro potraktował kolegów z drużyny

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

W sobotnie popołudnie FC Augsburg przegrał z Werderem Brema 0:2. Po spotkaniu w bardzo krytycznych słowach postawę swoich kolegów z drużyny skomentował Rafał Gikiewicz.

Werder Brema pokonał Augsburg 2:0 po bramkach Theodora Gebre Selassiego oraz Felixa Agu. Porażka sprawiła, że drużyna Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego oddaliła się od strefy pucharowej.

Po końcowym gwizdku polski bramkarz udzielił wywiadu telewizji „Sky”, w którym skrytykował swoich kolegów z drużyny. Gikiewiczowi nie spodobała się ich postawa po zakończeniu spotkania.

„Przegrywamy ważny mecz 0:2, a po końcowym gwizdku widzę na murawie śmiechy. Nie potrafię tego zaakceptować, to mi zupełnie nie odpowiada!”- stwierdził Rafał Gikiewicz.

W meczu z Werderem Brema w barwach gospodarzy zagrał także Robert Gumny. Były piłkarz Lecha Poznań pojawił się na murawie w 58 minucie spotkania.

Augsburg zajmuje obecnie 11.miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi. Mimo porażki nadal mają szanse włączyć się do walki o miejsce premiowane awansem do pucharów.