Ekstraklasa Transfery

Legia Warszawa o krok od zapewnienia pierwszego transferu. Mateusz Bogusz z Leeds United może dołączyć do warszawskiej drużyny

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Legia Warszawa obroni mistrzostwo Polski w tym sezonie. Piłkarze Czesława Michniewicza zajmują pierwsze miejsce w tabeli, a na sześć meczów przed końcem rozgrywek mają aż osiem punktów przewagi nad drugą Pogonią Szczecin. Taka sytuacja pozwala myśleć szefom Legii o letnich wzmocnieniach.

Tomasz Włodarczyk na łamach portalu Meczyki.pl poinformował o tym, kto może zostać pierwszym letnim nabytkiem Legii. To Mateusz Bogusz, aktualnie będący zawodnikiem Leeds United. Obecnie 19-latek przebywa jednak na wypożyczeniu w UD Logrones z LaLiga 2.

Bogusz w hiszpańskim zespole rozegrał w tym sezonie 19 meczów we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich jednego gola i zaliczając jedną asystę. Większość występów zaliczył jednak w pierwszej części sezonu. W tym roku grał mało. W ostatnich miesiącach na boisku spędził łącznie 213 minut. To daje powody do myślenia o zmianie klubu.

Na razie nie wiadomo, jaka transakcja wchodzi w grę. Kontrakt Bogusza, wycenaniego przez portal Transfermarkt na milion euro, z Leeds obowiązuje do czerwca 2023 roku. To oznacza, że latem Legia musiałaby za niego zapłacić. W grę wchodzić może jednak wypożyczenie, np. takie z opcją pierwokupu.

W Legii Bogusz musiałby rywalizować o miejsce w składzie m.in. z Bartoszem Kapustką, Andre Martinsem czy Bartoszem Sliszem. Pod warunkiem, że żaden z nich latem nie opuści stołecznego zespołu.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.