Liga Europy

Piłkarz Romy uderzony piłką przez chłopca od podawania piłek. Wszystko nagrały kamery [WIDEO]

W pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Europy AS Roma pokonała na wyjeździe Ajax Amsterdam. W końcówce spotkania doszło do nieprzyjemnej sytuacji, w której jeden z zawodników rzymskiego zespołu dostał w twarz piłką rzuconą przez… chłopca od podawania piłek.

Była 93. minuta spotkania. Roma prowadziła już 2:1 po tym, jak 6 minut wcześniej objęła prowadzenie. Ajax wciąż zaciekle walczył jednak o wyrównanie, co zmuszało gości do gry na czas. Ten czas urwać chciał m.in. lewy obrońca Romy, Riccardo Calafiori, który w ostatnich sekundach gry wykonywał aut. Calafiori umyślnie upuścił piłkę przy okazji wyrzutu, czym chciał ugrać kilka cennych sekund. Jego zachowanie rozzłościło rywali, ale nie tylko ich.

Zachowanie Calafioriego rozwścieczyło m.in. chłopca od podawania piłek, który rzecz jasna kibicował gospodarzom. Po tym, jak zawodnik Romy upuścił futbolówkę, chłopiec cisnął ją prosto w twarz Włocha.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.