Kadra

Jóźwiak zdradził, co Sousa przekazał mu przed wejściem na boisko

Kamil Jóźwiak został bohaterem czwartkowego meczu reprezentacji Polski z Węgrami (3:3:). Pomocnik Derby County wypracował gola Krzysztofa Piątka, a chwilę po tym sam wpisał się na listę strzelców. W rozmowie z Polsatem Sport Premium po meczu zdradził, co przed wejściem na murawę powiedział mu Paulo Sousa.

Była 59. minuta spotkania. Polska przegrywała z Węgrami 0:2, a Paulo Sousa zdecydował się na przeprowadzenie trzech zmian. Jednym z zawodników, którzy pojawili się na murawie, był Kamil Jóźwiak. Pomocnik Derby County w 120 sekund odmienił losy spotkania i zapracował na miano bohatera meczu – najpierw wypracował bowiem bramkę Krzysztofa Piątka (także wszedł na boisko z ławki), a chwilę później sam pokonał Petera Gulacsiego).

Jóźwiak zdradził, co Sousa przekazał mu przed wejściem na boisko

Po zakończeniu spotkania, Jóźwiak w rozmowie z dziennikarzami Polsatu Sport Premium zdradził, co Paulo Sousa powiedział mu przed wejściem na murawę. – Wymagał ode mnie ofensywnej gry. Chciał, żebym starał się zrobić przewagę na skrzydle, dośrodkować, uderzyć. Sytuacja była naprawdę trudna – przyznał Jóźwiak. – Sytuacja była naprawdę trudna, ale na szczęście udało nam się wrócić z piekła do nieba – dodał.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.