Anglia

Liverpool ma wielkie kłopoty. Klopp skomentował pogłoski o odejściu z klubu

screen/ Youtube

Liverpool jest obecnie w fatalnej formie i prawdopodobnie stracił już szansę na obronę tytułu. Coraz więcej mówi się o odejściu Juergena Kloppa z klubu. Niemiec postanowił skomentować te doniesienia.

W miniony weekend Liverpool przegrał w Leicester 1:3 i tym samym zanotował już trzecią ligową porażkę z rzędu. Obrona tytułu mistrzowskiego wydaje się już niemożliwa, co niedawno stwierdził nawet sam Juergen Klopp.

Słabe wyniki Liverpoolu sprawiły, że w mediach coraz częściej spekuluje się o odejściu Juergena Kloppa z klubu z Anfield. Na konferencji przed meczem Ligi Mistrzów z RB Lipsk trener „The Reds” spytał jednego z dziennikarzy: „Plotkuje się, że zostanę zwolniony, czy sam odejdę?

Gdy odpowiedziano mu, że częściej mówi się o jego dobrowolnym odejściu, odparł: „Nie potrzebuję żadnej przerwy. Ostatnią rzeczą, którą chciałbym robić publicznie, jest mówienie o moich prywatnych sprawach. Oczywiście wszyscy już wiedzą, że przeżywam trudne chwile, ale mogę zapewnić, że problemy mojej mamy ciągnęły się znacznie dłużej niż przez ostatnie dwa, trzy tygodnie i przez cały ten czas jako rodzina radziliśmy sobie z nimi bardzo dobrze.”

„Trudny czas nie ma wpływu na moją pracę w klubie. Mam już naprawdę spore doświadczenie i potrafię oddzielić sprawy prywatne od piłki nożnej. Gdy tylko przekraczam bramy stadionu, skupiam się w stu procentach na swojej pracy i myślę tylko o niej. Oczywiście staję się starszy, siwieję, coraz mniej śpię, ale wciąż mam w sobie mnóstwo energii i nikt nie musi się o mnie martwić. Naszą sytuację traktuję jako duże wyzwanie. Jestem przekonany, że sobie ze wszystkim poradzimy i z problemów wyjdziemy jeszcze mocniejsi.”- dodał.

Już we wtorek Liverpool będzie miał okazję do rehabilitacji za ostatnie niepowodzenia. Podopieczni Juergena Kloppa zmierzą się w Budapeszcie z RB Lipsk w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.