Niemcy Polacy za granicą

Rafał Gikiewicz najlepszy w Bundeslidze. Wygrywa nawet z Neuerem

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Za nami kolejny dobry weekend polskich kadrowiczów poza granicami ojczyzny. Gol Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze nie był jedynym miłym akcentem w lidze naszych zachodnich sąsiadów. Rafał Gikiewicz w ostatnim czasie przechodzi samego siebie. Zdołał nawet przebić Manuela Neuera i jest aktualnie najlepszym bramkarzem w Niemczech.

„Giki” ma za sobą kolejny udany występ. Zresztą nie tylko on, bo i Robert Gumny spisał się wybornie w barwach FC Augsburg. Zespół z polskim duetem w składzie wygrał z Borussią M’Gladbach 3-1, a nasi rodacy spędzili na murawie pełne 90 minut.

Po spotkaniu były piłkarza Lecha wybrano MVP meczu. Co ciekawe, „Guma” wystąpił na lewej stronie obrony, a nie na prawej, jak nominalnie powinien być ustawiany.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Rafał Gikiewicz rozgrywa kapitalny sezon. „Kicker” wybrał go najlepszym piłkarzem 25. kolejki Bundesligi. Ponadto Polak jest najlepszym bramkarzem w lidze. Golkiper Augsburga notami przewyższył nawet Manuela Neuera („Giki” – 2.72; „Manu” – 2.74).