Transfery

Kamil Jóźwiak może zmienić klub. Derby County otrzymało ofertę za Polaka

Kamil Jóźwiak
Fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Kamil Jóźwiak rok temu przeniósł się z Lecha Poznań do Derby County za ponad 4 miliony euro. Polski skrzydłowy z całą pewnością jednak nie zaliczy pierwszego sezonu w barwach klubu z Championship do udanych. Drużyna kierowana przez Wayne’a Rooneya dopiero w ostatniej kolejce zapewniła sobie utrzymanie. Teraz 23-latek może odejść z zespołu. Według tureckich mediów jego obecni pracodawcy otrzymali za niego ofertę od Galatasaray.

W sezonie 2020/21 Jóźwiak wystąpił w 41 spotkaniach w barwach Derby County. Zdobył w nich bramkę oraz zanotował 3 asysty. Przez większą część kampanii był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Znalazł się bowiem 30 razy w pierwszym składzie „Baranów”.

Klub cudem uniknął degradacji do niższej ligi. Ostatecznie uplasował się na 21. pozycji w tabeli Championship. To ostatnie miejsce, które gwarantowało utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym. To jednak nie był koniec problemów zespołu, którego barw broni Kamil Jóźwiak oraz Krystian Bielik.

Na klub nałożony zakaz transferowy ze względu na naruszenie finansowego fair play. Derby może tylko i wyłącznie wypożyczać piłkarzy z innych drużyn lub podpisywać 12-miesięczne umowy z tak zwanymi wolnymi zawodnikami. Obecną sytuację w następujący sposób skomentował Wayne Rooney w rozmowie dla „Sky Sports”.

„Wszystko, co mogę zrobić, to spróbować przywrócić temu klubowi trochę godności i dumy, która tak ostatnio ucierpiała. Nie mam jednak odpowiednich warunków. To trudna sytuacja, bo nie wiem, jaki będę miał skład za dwa tygodnie, gdy rozpocznie się sezon. Jeśli mam być szczery, to najłatwiej byłoby mi teraz odejść z klubu. Ale ja zostanę, bo jestem wojownikiem i traktuję tę sytuację jako wyzwanie”.

Galatasaray zainteresowane Kamilem Jóźwiakiem

Według tureckich mediów Derby otrzymało oficjalną ofertę transferu za Kamila Jóźwiaka od Galatasaray. Niewiele jednak o niej wiadomo. Poinformowano tylko, że propozycja ma nie odbiegać od oczekiwań finansowych angielskiego zespołu.

Klub z Turcji już w przeszłości był zainteresowany pozyskaniem polskiego skrzydłowego. „Przegląd Sportowy” rok temu poinformował, że włodarze zespołu ze Stambułu chcieli sprowadzić piłkarza Lecha Poznań. Ten jednak ostatecznie wybrał drużynę rywalizującą w Championship.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.