Sport 247

Primoż Peterka pojawił się w studiu telewizyjnym. Jego wygląd zszokował kibiców

https://pbs.twimg.com/media/Ev0_bNnXMAQmZ0s?format=jpg&name=medium
fot. Twitter/Adam Bucholz;SLO2

Były skoczek narciarski, Primoż Peterka, pojawił się w studiu słoweńskiej telewizji SLO2, przy okazji mistrzostw świata w Obersdorfie. Jego wygląd zszokował wszystkich kibiców.

Kiedy myślisz o najlepszych skoczkach przełomu wieku i początku XXI wieku, to na myśl przychodzą takie nazwiska jak Adam Małysz, Martin Schmidt, Sven Hannavald czy Thomas Morgenstern. Do tych nazwisk można również dołączyć Primoża Peterkę. Słoweniec w sezonie 1996/97 i 1997/98 wygrał Kryształową Kulę, dołożył także triumf w Turnieju Czterech Skoczni, a później z reprezentacją Słowenii zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w 2002 roku oraz również brąz 3 lata później na mistrzostwach świata.

W 2011 roku zakończył karierę i usunął się w cień. W styczniu tego roku tak mówił o swojej aktualnej pracy: „Dostałem pracę jako serwisant narciarski i rowerowy w Intersport. Zostałem zatrudniony na czas nieokreślony. W obecnej sytuacji, kiedy przez pandemię wszystko jest zamknięte, będę musiał poczekać, aż znowu będę mógł pracować. Mam nadzieję, że sytuacja niedługo się uspokoi.” – mówił Peterka w wywiadzie dla portalu ekipa.svet24.si

Niestety wraz z zakończeniem kariery skoczka narciarskiego na jaw zaczęły wychodzić jego problemy z alkoholem, a tajemnicą poliszynela było, że pić zaczął jeszcze jako zawodnik. Od 2011 roku dwukrotnie stracił prawo jazdy przez prowadzenie samochodu pod wpływem. Rozstał się z żoną, a nawet trafił do szpitala psychiatrycznego na oddział zajmujący się leczeniem uzależnienia od alkoholu.

W ten weekend Peterka pojawił się w studiu telewizyjnym stacji SLO2, która transmitowała mistrzostwa świata w skokach i wygląd 42-letniego byłego skoczka zaszokował opinię publiczną. Sprawę w Polsce nagłośnił Adam Bucholz z portalu Skijumping.pl

Kibice byli mocno poruszeni wyglądem Słoweńca: „Co on ze sobą zrobił?”, „Gdyby nie opis, to nie wiedziałbym, że to on”, „Pomyślałby człowiek, że to emeryt po 70-tce zmęczony pracą na roli”. To tylko część komentarzy fanów pod wyżej wspomnianym tweetem.

Pozostaje mieć nadzieję, że Peterka poradzi sobie z uzależnieniem od alkoholu.

Brak opisu.
Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.