Skoki Narciarskie

Szalona radość polskich skoczków po zwycięstwie Żyły. To trzeba zobaczyć! [Wideo]

Screen: YouTube/SkaczemyPL

Piotr Żyła osiągnął w sobotę swój największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej. Polska drużyna miała więc ogromny powód do świętowania.

34-latek zdobył w sobotę złoty medal mistrzostw świata na skoczni normalnej. Polak stał się tym samym najstarszym skoczkiem narciarskim w historii, który wygrał konkurs mistrzostw świata.

Piotr Żyła nie był wymieniany wśród głównych faworytów do walki o złoty medal. Zdecydowanie większe szanse polscy kibice i eksperci upatrywali w osobie Dawida Kubackiego. Mistrz świata sprzed 2 lat zajął jednak w sobotę dopiero 5.miejsce.

Kanał „SkaczemyPL” opublikował na Youtube nagranie z małej imprezy z okazji sukcesu Piotra Żyły. Nie zabrakło szampana, toastów i wielu gratulacje, a także przede wszystkim ogromnej radości świeżo upieczonego mistrza świata.

Piotr Żyła został piątym polskim mistrzem świata w historii skoków narciarskich. Wcześniej tej sztuki dokonał Wojciech Fortuna, Adam Małysz, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Już w niedzielę o godzinie 17.00 rozpocznie się konkurs drużyn mieszanych. W składzie naszej drużyny nie zabrakło oczywiście nowego mistrz świata, Piotra Żyły.