Skoki Narciarskie

Piotr Żyła bezpośrednio porównał zarobki w TCS i Raw Air. Gdzie zarabia się więcej?

Za nami kwalifikacje w Innsbrucku, po których wywiadu udzielił Piotr Żyła. Polak został zapytany o zarobki w Turnieju Czterech Skoczni i Raw Air.

Portal Skijumping.pl przeprowadził wywiad z Piotrem Żyłą po kwalifikacjach w Innsbrucku. Polski skoczek w swoim stylu odpowiadał na pytania, jednak jedno wyróżniło się na tle pozostałych.

Redaktor ww. portalu zapytał 33-latka o to, gdzie ten woli rywalizować- w TCS czy zawodach Raw Air. Wiślanin przyznał, że oba turnieje podobają mu się pod względem sportowym, jednak różnica w wynagrodzeniu jest ogromna.

„Pieniądze są dużo większe, a tutaj takie grosze rzucają. Niech spojrzą na Norwegów, ile pieniędzy się płaci za turniej. Niech się uczą. Turniej jest tyle lat, a pieniądze są ciągle te same. Przecież wiedzą, że podatki ciągle idą do góry. Dobra więcej nie gadam, bo mnie w końcu zamkną.”

Przyznał Piotr Żyła

Piotr Żyła po zakwalifikowaniu się czeka na jutrzejszy konkurs w Innsbrucku. Poczynania jego, jak i innych polskich skoczków będzie można śledzić od godz. 13:00 na TVP 1.