Niemcy

Bayern planuje absolutny hit transferowy. Odbyły się pierwsze rozmowy

grafika: własna/Krótka Piłka

Wzmocnienie obrony będzie priorytetem Bayernu Monachium podczas letniego okna transferowego. Mistrzowie Niemiec zagwarantowali już sobie sprowadzenie Dayota Upamecano z RB Lipsk. Jego transfer to jednak dopiero początek.

Bayern szuka nowych obrońców, ponieważ po sezonie zespół Hansiego Flicka opuści David Alaba. Do tego oczekiwań często nie spełnia Niklas Suele, a inni defensorzy także zawodzą. Właśnie dlatego monachijczycy jakiś czas temu porozumieli się z RB Lipsk w sprawie transferu Dayota Upamecano, który do Bayernu przeniesie się latem za 42,5 mln euro. Jak się jednak okazuje, Francuz może być „tym tańszym” wzmocnieniem defensywy.

Bayern Monchium chce kolejnego obrońcę. Kalidou Koulibaly może trafić do Niemiec

Włoskie media poinformowały, że Bayern jest zainteresowany sprowadzeniem Kalidou Koulibaly’ego, który miałby stworzyć parę stoperów właśnie z Upamecano. Senegalczykiem mnóstwo klubów interesowało się już w ostatnich oknach transferowych, ale właściciel Napoli stawiał za niego zaporową cenę (100 mln euro). Pandemia koronawirusa wpłynęła jednak znacząco na kwoty, jakimi mogą operować nawet największe kluby w Europie. Dlatego w Monachium liczą, że do transferu 29-latka wystarczy oferta wynosząca około 45 mln euro, co jak na standardy Bawarczyków i tak jest kwotą bardzo wysoką.

„Tuttosport” informuje, że menedżer Koulibaly’ego rozmawiał już z Aurelio De Laurentiisem, właścicielem Napoli. Gdyby ten zgodził się na sprzedaż jednego ze swoich najlepszych zawodników, Bayern mógłby się pochwalić jednym z najlepszych duetów środkowych obrońców na świecie.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.