Niemcy

Wielkie pieniądze dla nastolatka z Bayernu. Wiadomo, ile może zarabiać

grafika: własna/Krótka Piłka

Jamal Musiala to bohater ostatnich tygodni w Bayernie Monachium. Nastolatek coraz lepiej radzi sobie w seniorskim zespole Bawarczyków, dla którego strzelił ostatnio gola w Lidze Mistrzów. Za swoją formę piłkarz może otrzymać nagrodę w postaci nowego kontraktu.

Jamal Musiala w ostatnich tygodniach przeżywa najpiękniejsze chwile w dotychczasowej karierze. 18-latek ze Stuttgartu coraz częściej wystepuje w seniorskim zespole Bayernu Monachium. I niemal każdy ze swoich występów wykorzystuje w maksymalny sposób. Tak jak w meczu Ligi Mistrzów z Lazio (4:1), w którym strzelił gola, zostając tym samym najmłodszym zdobywcą bramki w Champions League w historii.

Jamal Musiala nagrodzony za formę. Bayern Monachium zaproponuje mu nowy kontrakt

Dziennikarze „Sport BILD” poinformowali, że forma Musiali zostanie doceniona. Oni, a także Nicolo Schira przekazali, że młody pomocnik podpisze z Bayernem nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2026 roku.

Na mocy nowej umowy 18-latek będzie zarabiał 5 mln euro za każdy sezon gry. Do tego dojdzie z pewnością szereg bonusów.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.