Reklama
Liga Europy

Cudowne zachowanie Sona. Piłkarz Tottenhamu spełnił marzenie chorego chłopca

Son Heung-min i Gareth Bale postanowili sprawić trochę szczęścia jednemu z dzieci chorych na raka i zadedykowali mu cieszynkę podczas meczu Ligi Europy.

Obaj gracze strzelili bramkę w wygranym 4: 1 meczu Tottenhamu z Wolfsbergerem w ramach 1/16 finału Ligi Europy. Zawodnicy w tym meczu bardzo dobrze współpracowali. Najpierw Bale dośrodkował wprost na głowę Sona i na tablicy wyników widniał rezultat 1:0. Później walijski skrzydłowy zdecydował się na indywidualną akcję i podwyższył prowadzenie.

Po golu połączyli siły, aby stworzyć ze swoich dłoni literę „W”. Według doniesień mediów cieszynka była poświęcona młodemu kibicowi choremu na raka. Reprezentant Korei wcześniej odwiedził go w szpitalu, gdzie został nauczony tego serdecznego gestu. Litera „W”, to znak Fundacji Make-A-Wish, organizacji charytatywnej, która pomaga spełniać życzenia dzieci z krytyczną chorobą. Często ma to formę osobistego spotkania z gwiazdami sportu.

Mimo że zawodnicy jeszcze tego nie potwierdzili, to wszystko wskazuje, że gest ten miał na celu zwiększenie popularności fundacji.

Reklama
Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713