Anglia Inne ligi

Sensacyjny powrót Cristiano Ronaldo możliwy. Media: Odbyły się wstępne rozmowy

Cristiano Ronaldo
Screen: YouTube/Manchester United

Cristiano Ronaldo niebawem może odejść z Manchesteru United. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, Portugalczyk miał poprosić władze „Czerwonych Diabłów” o zgodę na transfer. Przed długi okres na pozyskanie doświadczonego zawodnika nie było jednak chętnych. Teraz sytuacja się zmieniła, o czym informuje portal „The Athletic”.

Już od kilku tygodni wiadomo, że Cristiano Ronaldo nie zamierza kontynuować swojej kariery w Manchesterze United. 37-latek chce grać w Lidze Mistrzów, czego „Czerwone Diabły” nie mogą mu zapewnić. W ubiegłym sezonie drużyna z Old Trafford zajęła dopiero 6. miejsce w tabeli Premier League.

Sytuacja nie jest jednak tak prosta do rozwiązania. Portugalczyk bardzo późno zgłosił swoje zamiary do szefostwa klubu. Dodatkowo z powodu jego wieku oraz bardzo wysokiego kontraktu niewiele europejskich drużyn jest zainteresowane podpisaniem z nim umowy. Wiadomo, że Ronaldo był oferowany m.in. PSG czy Atletico Madryt. Żaden z tych klubów nie był jednak zainteresowany jego pozyskaniem.

Jak się jednak okazje, inaczej sytuacja wygląda w przypadku Sportingu Lizbona. Zdaniem portalu „The Athletic”, portugalski klub, w którym Ronaldo stawiał pierwsze kroki w dorosłej piłce, i z którego przed laty przeniósł się do Manchesteru United, jest zainteresowany powrotem 37-latka. Agent i sam piłkarz mieli już nawet odbyć pierwsze rozmowy z szefami portugalskiego zespołu. Nic nie jest jednak przesądzone, bo wątpliwości co do przydatności CR7 ma mieć ponoć trener Sportingu, Ruben Amorim. Kwestią problematyczną mogą być także finanse, a konkretnie kwota, jakiej Manchester oczekiwałby za swojego zawodnika.

Ronaldo ma na koncie 31 meczów w barwach Sportingu, w których strzelił pięć goli zaliczył sześć asyst. W Manchesterze United łącznie wystąpił natomiast w 329 meczach, zdobywając w nich 142 bramki i dokładając do tego 62 asysty.