Francja

Arkadiusz Milik straci kolegę z drużyny. Thauvin podjął decyzję

grafika: własna/Krótka Piłka

Włoski dziennikarz Nicolo Shira opublikował na swoim Twitterze wpis, który mówi o tym, że Florian Thauvin latem zmieni klub za darmo.

Florian Thauvin reprezentuje barwy Marsylii od 2013 roku, kiedy to został zakupiony za 12 milionów euro z LOSC Lille. Przez te 8 lat Francuz kilkukrotnie był wypożyczany do Newcastle United, by ostatecznie od sezonu 17/18 na stałe zadomowić się w składzie Les Olympiens.

Kontrakt 28-latka wygasa pod koniec lipca tego roku i najprawdopodobniej nie zostanie przedłużony, o czym napisał na Twitterze specjalista od transferów, Nicolo Shira. Napastnik Marsylii znajduje się na szczycie listy życzeń dwóch uznanych europejskich marek: Sevilli oraz Milanu.

Bliżej wkupienia się w łaski Thauvin’a ma być ekipa z San Siro. Włodarze Rossonerich złożyli już nawet Francuzowi oficjalną propozycję kontraktu, na łamach którego miałby zarabiać 3 miliony euro rocznie.

Florian Thauvin wystąpił w barwach Olympique Marsylia 265 razy, w tym czasie udało mu się strzelić 85 bramek i zaliczyć 60 asyst. Portal Transfermarkt wycenia go na 32 miliony euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.