Francja

Akcja francuskiego klubu hitem internetu. „Można oglądać godzinami” [WIDEO]

Screen // Twitter / stadiumito

W meczu 9. kolejki francuskiej Championnat National (trzeci poziom rozgrywek) Sochaux wygrało z Avranches 2:1. Ozdobą spotkania była jedna z akcji gospodarzy, która błyskawicznie stała się hitem mediów społecznościowych, popularność zyskując także w Polsce.

Była 18. minuta spotkania. Wynik wciąż był bezbramkowy, ale gospodarze nabierali rozpędu. W pewnym momencie zaczęli akcję, w której wymieniali głównie podania z pierwszej piłki. I robili to nie byle jak, imponując zgraniem i celnością. Nagranie akcji bardzo szybko trafiło do mediów społecznościowych i odbiło się szerokim echem. „Sochaux = żółty i niebieski jak Brazylia?” – zapytał portal Stadiumito. „Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, jaki styl gry można oglądać w National” – dodał administrator profilu wspomnianego portalu na platformie X (dawniej Twitter), podkreślając, że oglądana akcja miała miejsce w trzeciej lidze.

Nagranie akcji Sochaux, które wygrało swój sobotni mecz 2:1, pojawiło się także w polskich social mediach. Udostępnił je m.in. Bartek Gabryś. „Ale przepiękna akcja Sochaux, można oglądać godzinami” – napisał użytkownik.