Hiszpania

Koszmarna kontuzja Ocamposa i awantura trenerów. Dantejskie sceny w LaLiga

W sobotni wieczór Sevilla podejmowała u siebie Getafe w ramach 22. kolejki LaLiga. Gospodarze wygrali 3:0, jednak to nie wynik będzie najczęściej poruszanym zagadnieniem związanym z tym spotkaniem.

W 53. minucie meczu Lucas Ocampos biegnący w stronę bramki Getafe został brutalnie sfaulowany przez Dakonama Djene. Togijczyk natychmiastowo został usunięty z boiska, plac gry opuścił także kontuzjowany Argentyńczyk.

Początkowo obawiano się, że noga Ocamposa mogła zostać złamana. Wykonane badania wykluczyły tę ewentualność i wiadomo, iż nie doszło do pęknięcia. Kolejne badania będą sprawdzały czy 26-latek nie doznał zerwania więzadeł krzyżowych, jednak muszą one zostać odłożone w czasie ze względu na powstały stan zapalny. Prognozy są bardzo optymistyczne, ponieważ jeżeli do zerwania nie doszło, gwiazdor Sevilli wróci do gry za półtora miesiąca.

Całe zajście bardzo poruszyło trenera gospodarzy, Julena Lopeteuiego. Hiszpan widząc cierpienie swojego podopiecznego rzucił w stronę szkoleniowca Getafe, Jose Bordalasa, słowa: „Sram na twoją pierd**oną matkę”. Następnie doszło do rękoczynów, musiała interweniować ochrona. Obaj panowie zostali odesłani na trybuny po obejrzeniu czerwonych kartek.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.